Лудогорец би Етър пред пълен стадион - двата тима почетоха паметта на Трифон Иванов

Лудогорец надигра с 2:0 Етър в първата си контрола за деня. Попаденията за орлите вкараха Михаил Александров и Светослав Дяков.

Проверката, която се игра пред пълни трибуни в базата на Лудогорец, започна с едноминутно мълчание в памет на почиталия днес легендарен защитник на България Трифон Иванов.

В началото срещата започна равностойно, но след 15 минути игра домакините можеха да открият резултата. Анисе шутира, но Цанков спаси. Девет минути по-късно орлите успяха да отбележат. Джонатан Кафу напредна по левия фланг и попаде към Мишо Александров, за когото не бе проблем да реализира - 1:0 за Лудогорец.

До края на първата част Етър се държа достойно и не позволи на своя опонент да застраши опасно великотърновската врата.

Пет минути след почивката младият Денислав Александров можеше да удвои, след като се озова очи в очи със стража на гостите Цанков, но не успя да го преодолее на два пъти.

Все пак в 71-ата минута разградчани стигнаха до втори гол. Кафу центрира към Дяков, който стреля, топката се отби в гредата и влетя в мрежата на Егър за крайното 2:0 за Лудогорец.

ЛУДОГОРЕЦ – ЕТЪР 2:0

1:0 Михаил Александров 24
2:0 Дяков 71

Лудогорец: Борян, Натанаел, Керчев, Терзиев, Витиня, Анисе, Дяков, М. Александров, Кельовуев, Кафу, Д. Александров (Наумов, Кънчев, Томов)

Етър: Цанков, Кирилов, Русев, Минков, Скерлев, Бенков, Анев, Кямил, Христов, Николаев, Петър Димитров (Ивайло Петков, Иван Петков, Трифонов, Байчев, Николов, Йорданов, Явор Генчев, Любо Генчев)