Созопол разби Помориe

Отборът на Созопол разби с 4:1 Поморие и стигна до 3-то място в турнира Pomore cup.

"Небесносините" започнаха срещата вихрено. Те откриха резултата още в първата си атака. Емануил Манев с красив удар даде преднина на своите, след едва 30 секунди игра. Минута по-късно отново Манев беше на точното място и вкара своето второ попадение в срещата. Така, след само 120 изминали секунди, възпитаниците на Румен Димов вече водиха с 2:0. В 15-ата минута Баев беше изгонен, след като си изкара бързи два жълти картона. Неговото място зае Васил Калоянов. Последваха реплики към съдията и в крайна сметка помощник-треньорът на Созопол Маргарит Димов беше изгонен от резервната скамейка. Поморие намали резултата в 34-ата минута. Ахмед Ахмедов засече центриране с глава и прати топката във вратата, пазена от Нотев. Шерденов обаче отново върна отново комфортната преднина от 2 гола на своите в 39-ата минута. Той отбеляза след отличен самостоятелен пробив. В 42-ата минута Васил Калоянов буквално разкъса мрежата на вратата пазена от Янко Георгиев и оформи резултата, при който се прибраха двата отбора на почивката – 4:1.

В началото на второто полувреме влезлият като резерва Мартин Теменлиев пък получи два жълти картона за бавене на играта. Така той набързо видя червения картон и беше принуден да напусне играта, а на негово място влезе Нотев. Трети червен картон в мача пък бе показан в 89-ата минута. Георги Радев беше изгонен, след като получаваше медицинска помощ и влезе на терена без позволение. За това той получи втори жълт картон. В крайна сметка през втората част голове не паднаха в нито една от двете врати и Созопол победи с 4:1.

Поморие: Я.Георгиев, Ж.Илиев, Г.Петков, Я.Пехливанов, А.Иванов, М.Танев, Л.Божинов, М.Орачев, С.Стаматов, Х.Лемперов, А.Ахмедов

Резерви: Д.Тодоров, Ал.Иванов, С.Ганев, И.Иванов, А.Христов, Д.Стоянов,
Д.Стаматов, Д.Димитров

Созопол: С.Нотев, И.Янчев, А.Горанов, Г.Радев, А.Делчев, Я.Идризов, М.Мустафа, Е.Манев, С.Баев, И.Шерденов, И.Капитанов

Резерви: М.Теменлиев, М.Мехмедали, А.Азисов, В.Калоянов