Южна Африка ще спори с Австралия за място в Световната класика (видео)

Южна Африка стана вторият сигурен участник във финала на първата квалификация за Световната бейзболна класика '17. В петия мач от модифицираната схема на двойна елиминация на ст. "Блектаун Интернешънъл" в Сидни днес "бафана бафана" победи за втори път тима на Нова Зеландия и утре за втори път ще се изправи срещу домакина Австралия – този път в решителен сблъсък за място сред 16-те най-добри отбора в света.

След като в откриващия двубой на турнира в четвъртък се наложи със 7:1, сега африканският тим надигра "кивитата" с 9:2. Атаката на РЮА нанесе решителен удар в 3-тия ининг, когато отбеляза 4 пъти и направи резултата 5:0. Новозеландците, които играха като домакини, се разписаха единствено в 4-тия, вкарвайки 2 точки. След това южноафриканците добавиха още 3 точки в 6-ия и оформиха крайния резултат в 9-ия.

С 3 RBI за победата допринесе кетчерът Кайл Бота, а първият бейзмен Кигън Сванепул, батиращ под №8, удари 4 от 5 с 2 RBI. Стартерът Джаред Еларио (W 1-0) получи победата, въпреки че изкара на възвишението само 4 ининга и 1/3, в които даде 2 точки от 2 хита и 5 бази за боли. Опонентът му в началото – Джон Лий (L 0-1), пое загубата само за 2 ининга на работа, след като допусна 3 хита и 2 точки.

Решителният двубой между Австралия (2-0) и Южна Африка (2-1) за място в четвъртото издание на Световната класика е утре сутрин от 5,30 ч. българско време. Мачът може да се гледа безплатно на официалния сайт на турнира – WorldBaseballClassic.com.