Спартак (Плевен) победи Лудогорец 2, бивш нападател на ЦСКА с нов гол

Отборът на Спартак (Плевен) се наложи с 1:0 над Лудогорец 2 в мач от турнира „Pomorie Cup“. Така „спартаклии“ заемат пето място в турнира, а „орлите“ останаха последни в надпреварата. Единственото попадение в срещата беше дело на Долапчиев през първата част, а плевенчани могат да съжаляват за това, че не отбелязаха повече попадения.

Играчите на Спартак успяха да открият след 20 минути игра. Григор Долапчиев беше изведен през защитата на Лудогорец и с красив удар прати топката между краката на вратаря Александров. След попадението от щаба на „орлите“ имаха претенции за неотсъдена засада, като според тях Кристиян Григоров е покривал играча на Спартак.

5 минути по-късно пред Преслав Антонов се откри добра възможност, неговият изстрел обаче, намери тялото на стража на „орлите“.

Втората част започна с две отлични ситуации пред Спартак. Влезлият като резерва Цветомир Тодоров беше замесен и в двете положения. Първо той се възползва от грешка на стража на Лудогорец, като стреля от далечно разстояние към оставената празна врата, но ударът му се удари в гредата. Секунди по-късно отново Тодоров получи отличен пас от ляво на терена, съумя да преодолее защитата на разградчани, но не успя да се справи с вратаря Александров.

Янаки Смирнов можеше да изравни в 60-ата минута. Той получи пас в наказателното поле, справи се със защитник, но ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.

До края на срещата с пропуски за „спартаклии“ се отчетоха Илиян Гаров и Преслав Антонов.

Лудогорец 2: Е.Александров, Б.Карамфилов, К.Григоров, Пр.М.Петров, Пр.И.Петров, М.Кирилов, О.Димитров, И.Климентов, С.Ковачев, Я.Смирнов, С.Барзукаев

Резерви: И.Чворович, В.Любомиров, Т.Цвятков, Г.Кънчев

Спартак (Плевен): Д.Пантев, С.Цочев, Т.Михайлов, Ц.Радев, Д.Гергов, Т.Тодоров, В.Иванов, Д.Атанасов, П.Антонов, Х.Кирев, Г.Долапчиев

Резерви: Х.Матев, Ц.Тодоров, Б.Дяков, И.Гаров, В.Митов, С.Георгиев