Кингс удари Рейнджърс след продължение

Танър Пиърсън вкара гол 1:50 минута преди края на продължението за победата на Лос Анджелис над Ню Йорк Рейнджърс с 5:4 в среща от НХЛ. Словенският център Анже Копитар реализира хеттрик, а един гол за "кралете" добави Мариан Габорик. Петер Будай спаси 24 удара на вратата на Ел Ей в първия си мач като титуляр този сезон. За Рейнджърс се отличиха Кевин Хейс и Матс Дзукарело с по гол и асистенция. Лос Анджелис, който е начело в Тихоокеанската дивизия, печели трети мач от последните пет, докато за Рейнджърс това е първа загуба от началото на месеца.

Питсбърг извоюва трудна победа над Каролина с 2:1 след изпълнение на дузпи. Крис Летанг вкара за "пингвините" при наказателните удари, а вратарят Марк-Андре Флюри спаси 29 удара в мача. Победата е осма за Питсбърг в последните 10 мача. Колорадо също спечели след изпълнение дузпи - 3:2 срещу Детройт. Блейк Комо вкара в редовното време и след това при наказателните удари за "лавината", а вратарят Семьон Варламов спаси 43 удара.

Мат Дюшан също се разписа за тима на Колорадо, който спечели, макар че ударите бяха 45-21 в полза на Детройт. Джонатан Ериксон и Павел Дацюк се разписаха за "червените крила". Тампа Бей записа девета поредна домакинска победа след успех с 4:3 над Нешвил. Стивън Стамкос изравни за Тампа Бей в края на редовното време, а Тайлър Джонсън реализира победния гол в 1:04 минута на продължението.