Габриела Соукалова отново над всички

Чехкинята Габриела Соукалова постигна своята втора победа в рамките на два дни за световната купа по биатлон за жени, побеждавайки снощи в преследването. Така Соукалова вече има 12 победи в стартове за световната купа, от които 4 през този сезон. А с днешната си победа тя увеличи и аванса си във временното класиране за световната купа по биатлон пред французойката Мари Дорен-Абер.

Соукалова спечели преследването (10 километра с четири стрелби) с време 31:24,6 минути и 3 грешки в стрелбата, следвана от Каиса Макарайнен (Финландия) - на 34,0 секунди (3 грешки в стрелбата), Мари Дорен-Абер (Франция) - на 38,8 секунди (5 грешки в стрелбата), и други.

Габриела Соукалова е начело във временното класиране за световната купа по биатлон за жени след 19 от общо 26 старта с 883 точки, следвана от Мари Дорен-Абер - 748 точки, Доротея Виерер - 740 точки, и други.