Порто обърна Бенфика и се върна в голямата игра (видео)

Шампионските амбиции на Бенфика понесеха тежък удар след снощната загуба от Порто с 1:2 в голямото дерби на португалския футбол. Мачът се игра на "Ещадио да Луж" и започна с гол за домакините на Костас Мотроглу, но попадения на Ектор Ерера и Винсен Абубакар обърнаха резултата в полза на "драконите". По този начин тимът на Жозе Песейро се доближи само на 3 точки от водачите в класирането Бенфика и Спортинг (Лисабон), но "зелено-белите" са с мач по-малко.

И в този двубой се видя огромния потенциал на халфа на Бенфика Ренато Санчес. Младокът, който е желан от някои от най-големите клубове на Стария континент, изведе по перфектен начин Митроглу и гръкът откри резултата в 18-ата минута.
Само 10 минути по-късно Ектор Ерера успя да изравни с плътен шут извън наказателното поле. Мексиканският национал, който рядко попада в титулярния състав от началото на сезона, получи пас от сънародника си Мигел Лаюн и не остави шансове на Жулио Сезар. Пълният обрат стана факт в 65-ата минута, когато Абубакар се промъкна в наказателното поле след продължителна атака на гостите и прати топката в мрежата.

През следващата седмица на Порто предстои мач с Борусия (Дортмунд) в Лига Европа, а Бенфика има изпитание срещу Зенит в осминафиналите на Шампионската лига.

БЕНФИКА - ПОРТО 1:2 (1:1)

Снимки: "Рекорд"