Везенков и Барселона с трета победа в Евролигата (видео)

Отборът на Барселона, в който играе българския национал Александър Везенков, записа трета победа в група “F” на Топ 16 на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на Жалгирис (Каунас) с 92:86 в среща от VII кръг от втората групова фаза на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков игра общо 9:44 минути и записа срещу името си 2 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка.

Най-резултатен за победителите беше Хуан Карлос Наваро с 14 точки, а Пау Рибас и Алекс Абринес добавиха съответно по 13 и 12 точки.

Реналдас Сейбутис вкара 19 точки за литовския гранд, а Едгарас Улановас добави 17 точки.

Барселона откри резултата след точна стрелба на Самуелс, но след това, каталунците демонстрираха много слабости, а това позволи на гостите бързо да поемат инициативата и след пет минути игра Жалгирис поведе с 12:4. Каталунците се съвзеха с тройка на Наваро, но до края на частта домакините не показаха постоянство в играта си и гостите от Литва запазиха лидерската позиция - 19:16.

Барса се доближи само на точка от съперника след тройка на Доелман за 20:21, но веднага след това домакините за пореден път се пропукаха в защита и Поциус бе точен за Жалгирис. Точно шест минути преди почивката в игра за испанския гранд се появи и Александър Везенков и само няколко секунди по-късно българският национал открадна една топка в защита, след което завърши успешно индивидуален пробив и изведе тима си напред – 25:23. Това даде импулс на Барса и разликата бързо скочи до десет точки – 38:28, но буквално в последната секунда на първото полувреме Каспарс Вецегарс се възползва от грешка на Наваро и вкара тройка за 31:38.

Второто полувреме започна лошо за каталунците, след като срещу Абринес бе отсъдено неспортсменско нарушение, а Жалгирис се възползва и намали изоставането си до само три точки – 35:38 след два фала на Улановас и кош на Янкунас. Барселона отговори с пет поредни точки последователно на Абринес и Рибас и това доведе до най-голямата разлика в мача до този момент - 50:37. Везенков се появи в игра в средата на частта и направи няколко добри отигравания в защита, а Барса нямаше проблеми да задържи двуцифрения аванс преди началото на заключителния четвърти период – 65:55.

В заключителните десет минути на срещата възпитаниците на Шави Паскуал не бяха особено концентрирани и позволиха на Жалгирис да стопи разликата до само седем точки – 77:84, но до края оставаха само 46 секунди, в който гостите не успяха да направят нещо повече и последния съдийски сигнал прозвуча при 92:86 в полза на Барселона.