Райо не загуби и в Хихон (видео)

Спортинг Хихон и Райо Валекано завършиха 2:2 в двубой, който и двата отбора на всяка цена искаха да спечелят, за да се отдалечат от зоната на изпадащите. Гостите на два пъти бяха в ролята на догонващи, но успяваха да изравнят. Тимът от "Вайекас" вече е в серия от пет поредни мач без поражение в Примера и заема 15-о място в таблицата с 24 точки. Спортинг е 16-и с 23 точки.

Началото бе обнадеждаващо за домакините. Още в 5-ата минута Мигел Гереро открадна топката след груба грешка на Хоакин Руис - Кини и намери далечния ъгъл на вратата, пазена от Хуан Карлос. Футболистите на Абелардо Фернандес пропуснаха няколко положения до почивката и бяха наказани в 39-ата минута, когато Пабло Ернандес се отскубна по левия фланг и подаде на Мику за 1:1.

В добавеното време на първата част влезлия като резерва Ален Халилович се оказа непокрит в малкото наказателно поле и зарадва "Ел Молинон". "Пчеличките" обаче не се предадоха и в 58-ата минута Хозабед Санчес оформи крайното 2:2 след неразчетено излизане на стража на домакините Иван Куеяр.