Дебютен гол изравни Майнц с Шалке (видео)

След две поредни победи без допуснат гол, Шалке 04 не се възползва от открилата се възможност да се настани на третото място в Бундеслигата. "Кралскосините" загубиха с 1:2 гостуването си на Майнц 05 и остават 4-и в таблицата, с равен брой точки с днешния им съперник.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което домакините взеха аванс след гол на Гаетан Бюсман в 33-ата минута. До попадението се стигна след лошо отбота топка от защитата на Шалке и хубав удар на Бюсман от границата на наказателното поле.
В самото начало на втората част гостите изравниха. Льорой Сане проби отляво и центрира към Йоханес Гайс, но неговият изстрел беше избит пред голлинията от Щефан Бел. Топката се озова в краката на Макс Майер, който намери свободния Юнес Беланда и за бившия футболист на Монпелие и Динамо (Киев) не бе трудно да простреля Лорис Кариус.

Срещата вървеше към закономерно равенство, но в 79-ата минута грешка на Сане доведе до бърза контра на Майнц и центриране на Юнус Мали, засечено с глава от Юлиан Баумгартлингер. За австрийския дефанзивен халф това беше първи гол в Бундеслигата, но оказал се с цената на 3 точки. Шалке все пак имаше възможност да се добере до равенството в добавеното време, но Клаас-Ян Хунтелаар стреля неточно от фаул.