Фенербахче продължава без загуба в Топ 16 на Евролигата (видео)

Турският гранд Фенербахче все още не познава вкуса на поражението в Топ 16 на Евролигата, след като в двубой от VII кръг на втората групова фаза на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент се наложи при домакинството си на Уникаха (Малага) с 80:59.

Луиджа Датоме вкара 13 точки за победителите, Рики Хикман и Екпе Юдо добавиха по 12 точки, като последния овладя и 10 борби, а Ян Весели и Богдан Богданович завършиха с по 11 точки.

Демаркъс Нелсън бе единственият баскетболист на испанците, който завърши с двуцифрен точков актив – 11 точки.

Първата четвърт на двубоя бе равностойна, като след десет минути игра Фенербахче имаше минимален аванс от 16:15, но през втората четвърт домакините натиснаха и на почивката разликата в тяхна полза вече бе двуцифрена – 41:28.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено. Турците успяваха без особени проблеми да поддържат и дори да увеличават преднината си. След 30 минути резултатът бе 61:45, а през заключителната четвърт домакините успяха да добавят още пет точки към преднината си, а последния съдийски сигнал прозвуча при 80:59.