Лаборал Куча разпиля Брозе Баскетс за нова победа в Топ 16 (видео)

Отборът на Лаборал Куча (Витория) продължава победния си ход в група „F” от Топ 16 на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на германския Брозе Баскетс (Бамберг) с 90:64 в двубой от VII кръг на втората групова фаза в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

След този успех Лаборал Куча заема 1-о място във временното класиране с актив от 5 победи и 2 загуби, а Брозе Баскетс са на 6-о място с актив от 3 победи и 4 загуби.

Най-полезен за победителите беше Йоанис Борусис, който се отличи с „дабъл-дабъл“ – 18 точки и 11 борби, а Майк Джеймс и Дейвис Бертанс добавиха съответно по 16 и 12 точки.

За гостите Брадли Уонамейкър вкара 11 точки, а Даниел Тайс добави 10 точки.

Гостите от Бамберг показаха зъби в началото на двубоя и поведоха с 10:9 след тройка на Никос Зисис, но след това баскетболистите на Лаборал Куча поеха контрол върху събитията на терена и без никакви проблеми стигнаха до двуцифрен аванс след 10 минути игра – 26.13.

След кратката почивка домакините отново стояха по-добре на терена и продължиха да увеличават преднината си – 49:30 след първото полувреме, а всичко в този двубой приключи през третата част, когато испанците нанесоха своя удар и дръпнаха с 26 точки – 72:46.

В заключителните десет минути испанците намалиха оборотите, но въпреки това, отборът на Лаборал Куча успя да запази комфортната си преднина и се поздрави с крайния успех, който почти сигурно гарантира на тима участие в следващата фаза на Евролигата – 90:64.