Цървена звезда с убедителен успех в Евролигата под погледа на Новак Джокович (видео)

Цървена звезда победи гостуващия Цедевита Загреб с 94:74 (43:32) в мач от седмия кръг на втората фаза на баскетболната Евролига за мъже.

Сред публиката в препълнената белграската зала "Пионир" беше и най-добрият тенисист в света в момента Новак Джокович, който видя четвъртия успех на своите сънародници в група "Е".

Домакините поведоха с 22:7 и до финалната сирена контролираха срещата, въпреки че в края на третата четвърт позволиха на съперника да се доближи на само 6 точки при 62:56.

Куинси Милър беше най-добър за сърбите с 22 точки, а Василие Мичич допринесе с 14 точки и 9 асистенции.

Джейкъб Палън беше най-резултатен с 20 точки за хърватите, които допуснаха пето поражение в групата.