Надал преодоля трудно начало и се класира за 1/4-финалите в Буенос Айрес

Защитаващият титлата си Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в аржентинската столица Буенос Айрес с награден фонд 523 470 долара. Поставеният под номер 1 Надал победи представителя на домакините и шампион в надпреварата от 2007 година Хуан Монако с 6:4, 6:4 в повторение на миналогодишния финал.

Това беше първи мач за испанеца след разочароващото отпадане в първия кръг на Откритото първенство на Австралия в средата на миналия месец.

Надал беше далеч от най-добрите си мачове, като допусна два пробива и направи 15 непредизвикани грешки в първия сет, в която все пак стигна до успеха с пробив в десети гейм. Във втората част испанецът навакса изоставане от 1:3, за да триумфира след 98 минути игра.

"Доволен съм от победата. Стартът беше труден. Хуан е много добър играч, а високата влажност в Аржентина ме затрудни допълнително. Щастлив съм, че се класирах за четвъртфиналите и се надявам да бъде готов за още по-добър мач утре", каза Надал, който почиваше в първия кръг.

Следващият съперник на испанеца ще бъде Паоло Лоренци от Италия, който елиминира друг представител на домакините Диего Шварцман с 4:6, 6:3, 6:1.

Надал се стреми към 48-а титла в кариерата си на клей, с което да се доближи само на един трофей от рекордьора на червено Гийермо Вилас (Аржентина).

Трикратният победител от 2012 до 2014 година и номер 2 в схемата Давид Ферер (Испания) също се класира за четвъртфиналите след успех над участващия с "уайлд кард" аржентинец Ренцо Оливо с 6:2, 6:2.

Ферер поведе с 4:1 в първия сет, а след това взе последните четири гейма в мача, за да триумфира срещу 151-ия в световната ранглиста Оливо.

Следващият съперник на испанеца ще бъде осмия поставен Пабло Куевас (Уругвай), който се справи с колумбиеца Сантиаго Хиралдо с 6:4, 6:2.