Шампионите от НСА с последна тренировка преди Европейското по хокей на трева

Състезателите от НСА проведоха своето последно занимание преди започващото утре Европейско клубно първенство ,дивизия 1 по хокей на трева в Камчия. При перфектни условия край морето шампионите ни проведоха своя лагер преди турнира и завършиха с тактическо занимание водено от наставника Стефан Чавдаров. Всички хокеисти са здрави и готови за първия мач срещу победителите от италианското първенство ХК "Бра".

Срещата е в събота от 13.30 часа в спортната зала на "СОК" Камчия. Европейското клубно първенство ще се проведе от 12 до 14 февруари , а организатор на проявата е клуба по хокей на Националната спортна академия "Васил Левски" с подкрепата на Българска федерация по хокей на трева.

За първи път клубен отбор при мъжете в България има привилегията да играе в Challenge I - първата дивизия в Challenge турнирите, организирани от Европейската федерация по хокей. Първите два отбора в класирането на турнира ще дадат възможност на държавните шампиони за 2016 г. да играят в Trophy турнирите на федерацията през 2017 година.

Общо осем отбора участват, като в групата на НСА са тимовете на италианския "Бра", "Кардиф" от Уелс и хърватския "Младост". Още една среща ще имат състезателите ни в утрешния ден, като по програма от 18.20 ще играят срещу "Кардиф".