Несебър е вторият финалист в турнира Поморие къп

Несебър е вторият финалист в турнира Поморие къп, след като победи с лекота Созопол с 2:0 във втората си среща в група Б. Така водени от старшията Николай Русев-Джангъра, несебърлии събраха 6 точки. Созопол остава с 3 на 2-ата позиция и ще спори с домакините от Поморие за 3-ата позиция в крайното класиране. Несебър ще играе за трофея с Нефтохимик, а Лудогорец-2 и Спартак-Плевен остават на последните две места в своите групи.

Трайо Грозев откри резултата в 25-ата минута, след като влезе пред защитник на Созопол и с удар от границите на наказателното поле се разписа. Нуретин Пюскюлю оформи крайното 2:0 минута преди края на първата част, засичайки центриране на капитана Николай Костов. 8 минути преди края на мача Созопол получи право на дузпа, но вратарят Росен Андонов спаси удара на Васил Калоянов.