Нефтохимик обърна Спартак (Пл) и е първият финалист на Pomorie cup

Отборът на Нефтохимик е първият финалист на Pomorie cup. Това стана възможно, след като „шейховете“ обърнаха Спартак (Плевен) от 0:1 до 3:1 в своя полза. Успехът позволи на водения от Диян Петков тим да заеме първото място в своята група и вече чака да разбере своя съперник за големия финал в събота. Второто място в групата зае съставът на Поморие, а трети се наредиха Спартак (Плевен).

Първото полувреме започна с по-активна игра на Спартак. След няколко пропуска, плевенчани откриха резултата в 20-ата минута. Точен с хубав изстрел по диагонала беше Григор Долапчиев. Нефтохимик успя да отговори бързо и в 31-ата минута успя да изравни. Цветан Филипов центрира от фаул и Стефан Неделчев с глава насочи топката в мрежата на Матев.

През втората част Нефтохимик изцяло контролираше събитията на терена. В 61-ата минута Теодор Стефанов можеше да направи обрат в мача, но ударът му срещна гредата. Все пак логичното се случи в 70-ата минута. Футболист на плевенчани игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният арбитър Ахмед Ахмед отсъди дузпа. От бялата точка безпогрешен беше Теодор Стефанов. 6 минути преди края на мача Владислав Мисяк сложи точка на спора с трето попадение за „шейховете“. Юношата на Левски се възползва от неразбирателство в защитния вал на Спартак и оформи крайния резултат – 3:1 за Нефтохимик.

Състав на Нефтохимик: Д. Илиев, Сл. Шопов, Ст. Кижев, С. Иванов, Т. Гочев, Т. Стефанов, Ив. Цачев, Ж. Хаджиев, Цв. Филипов, Ер. Карадайъ, Ст. Неделчев

Резерви: П. Денчев, М. Коев, Ст. Дрянов, Ст. Андонов, Д. Гаджев, Вл. Мисяк, Р. Петров, Д. Костов, М. Иванов, Б. Борисов, В. Иванов

Състав на Спартак (Пл): Хр. Матев, Б. Дяков, Ст. Георгиев, Ил. Гаров, Т. Тодоров, С. Цочев, Ив. Иванов, Д. Атанасов, Пр. Антонов, Цв. Тодоров, Гр. Долапчиев

Резерви: Д. Пантев, Д. Гергов, Т. Михайлов, Хр. Кирев, В. Иванов, Митов, Радев