Уест Бромич се промъкна на 1/8-финал след дузпи (видео)

Отборът на Уест Бромич Албиън се промъкна на 1/8-финал в турнира за ФА Къп. "Торбаланите" не успяха да спечелят и преиграването срещу Питърбро, като днешният мач завърши 1:1. В първата среща пък двата тима направиха 2:2 на "Дъ Хоутърнс". Така победителят в крайна сметка бе определен с дузпи и елитният тим се наложи с 4:3 точни удара от бялата точка, за да се класира напред.

Питърбро дори пръв взе преднина в мача в 55-ата минута, когато Тейлър получи на границата на наказателното поле и с изстрел в далечния ъгъл бе точен за 1:0. В 71-ата минута обаче УБА успя да се върне в мача, след като при едно центриране топката не бе изчистена добре и попадна в Дарън Флетчър, който с бомбен удар от воле изравни за 1:1.

В продълженията голове не паднаха и така се стигна до дузпи. Там за Питърбро Самюелсън и Аньол пропуснаха от бялата точка, като и двата пъти ударите им бяха спасени от Бен Фостър. Дарън Флетчър също не успя да отбележи за гостите, но в крайна сметка това не се оказа фатално и отборът му спечели с 4:3 точни удара и се класира на 1/8-финал, където ще гостува на Рединг на 20 февруари.