Ибра и компания се подиграха с Лион за Купата на Франция (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен буквално се подигра с Лион в сблъсъка между двата тима от 1/8-финала за Купата на Франция. Очакваното дерби на "Парк де Пренс" така и не се състоя, а домакините спечелиха с 3:0. За пореден път Златан Ибрахимович блесна за парижани, като вкара първите два гола в 63-ата и 67-ата минута, а Адриен Рабио оформи крайното 3:0 в 75-ата минута.

Отборът на Лион издържа малко повече от едно полувреме без да допусне гол във вратата си, но след това за дванадесет минути инкасира цели три. В 63-ата минута Лукас Моура напредна отляво и центрира във вратарското поле, където Ибрахимович с гърди отбеляза за 1:0. След това в 67-ата минута шведът удвои преднината на своя тим, като засече пас по земя на Серж Орие. В 75-ата минута пък Максуел центрира отляво за Рабио, който чукна топката покрай плонжа на вратаря за 3:0, но този гол не трябваше да бъде зачетен, тъй като имаше очевидна засада.

В крайна сметка ПСЖ повече от убедително надигра своя съперник и стана поредният участник на 1/4-финал в турнира, като вече може да очаква жребия за следващата фаза.