Рангелов помогна на Коняспор за сензационен успех над Бешикташ за Купата на Турция (видео)

Отборът на Коняспор е близо до сензация в турнира за Купата на Турция. Тази вечер той се наложи с 2:1 като гост над гранда Бешикташ в първа среща от 1/4-финала в надпреварата. Българският нападател на гостите Димитър Рангелов се появи в игра в началото на втората част и помогна на тима си да стигне до обрат.

Ченк Тосун даде преднина на Бешикташ в 31-ата минута, но в 64-ата минута Марсело бе изгонен от игра за нарушение срещу откъсващия се Рангелов и това наклони везните в полза на гостите. При последвалия фаул минута по-късно Коняспор изравни резултата с попадение на Баич. В 79-ата изстрел на Селим след корнер се отби от гредата, но при добавката Волкан Финдикли донесе победата на гостите за крайното 1:2.

Така Коняспор взе комфортна преднина преди реванша, който ще се играе на 1 март.