Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Херта не допусна изненада и се присъедини към полуфиналистите за Купата на Германия (видео)

Отборът на Херта стана третият сигурен участник на 1/2-финала за Купата на Германия. Тази вечер берлинчани надиграха с 3:2 като гост Хайденхайм в сблъсъка от четвъртфинала и така си гарантираха участие в следващата фаза.

Домакините първи взеха преднина в мача в10-ата минута с попадение на Файк, но Ведад Ибишевич с два гола в 14-ата и 21-ата минута обърна нещата в полза на Херта. В 58-ата минута Харагучи направи резултата 1:3 и успокои берлинчани, но в 82-ата минута Хайденхайм върна интригата в мача с попадение на Шнатерер от дузпа.

Все пак до сензация не се стигна и Херта очаквано се класира напред в турнира, като вече чака следващия си съперник, който ще бъде определен по-късно тази вечер.