Волеро започна с драматична загуба в плейофите на Шампионската лига

Швейцарският волейболен отбор Волеро (Цюрих), където играят българските националки Добриана Рабаджиева и Петя Баракова, започна с драматична загуба в плейофите на Шампионската лига. Волейболистките на Волеро отстъпиха като гости на азербайджанския Локомотив (Баку) с 2:3 (21:25, 25:22, 23:25, 25:20, 14:16) в първи мач от Плейофи 12, игран този следобед пред над 1000 зрители.

Все пак Волеро запази реални шансове за продължаване напред в най-силния европейски клубен турнир при победа с 3:0 или 3:1 в реванша. При успех с 3:2 за швейцарския тим, пък ще се играе т.нар. "златен" гейм. Срещата-реванш е на 25 февруари (четвъртък) от 21,00 часа българско време в Цюрих.

Двете българки бяха в групата на Волеро за срещата, но Петя Баракова така и не се появи в игра. Доби Рабаджиева пък игра силно цял мач и реализира 15 точки (1 блок, 2 аса, 39% ефективност в атака, 53% позитивно и 32% перфектно посрещане). Най-резултатни за Волеро станаха украинката Олеся Рихлюк (2 блока, 1 ас и 32% ефективност в атака) и азерката Наталия Мамадова (4 блока, 1 ас, 28% ефективност в атака, 38% позитивно и 5% перфектно посрещане) съответно с 18 и 17 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха. За тима на Локомотив сръбкинята Александра Чрънчевич (4 блока, 3 аса, 36% ефективност в атака, 31% позитивно и 17% перфектно посрещане) и чешката националка Анета Хавличкова (1 блок и 45% ефективност в атака) забиха съответно 22 и 20 точки за победата.