Монтана 2003 победи гостуващия Хасково 2012 в дербито на кръга

Монтана 2003 победи гостуващия Хасково 2012 с 84:82 (27:26, 26:21, 15:14, 16:21) точки в дербито на петия кръг на първата петица на женското баскетболно първенство на България. Двата отбора са начело в класирането с по 33 точки. Домакините имаха предимство в по-голямата част от двубоя, който беше много равностоен. 2:32 минути преди сирената баскетболистките на Стефан Михайлов имаха аванс от 84:77, а гостенките направиха серия от 5:0 до края, но това не им помогна да спечелят. За победителките изигра Моник Рийд записа "дабъл-дабъл" - от 33 точки и 14 борби. Даниела Петева завърши с 18 точки и 7 борби и 4 асистенции, а Шарел Алън с 11 точки и 6 асистенции. За гостите бе Лиа Галдейра завърши с 30 точки и 14 борби. Мея Тирера се отчете с 23 точки и 6 борби, а Ралица Нанева добави 13 точки.

В Стара Загора Берое загуби от Нефтохимик 2010 (Бургас) с 80:81 (20:23, 21:23, 18:14, 21:21) точки. Гостенките стигнаха до успеха с тройка секунда преди края на мача на Олга Мазниченко. Възпитаничките на Дечо Коешинов имаха преднина от 12 точки през първото полувреме, но в третата част домакините направиха обрат - 55:50. В последната четвърт баскетболистките от Бургас отново водеха в резултата, но с тройка и кош на Милена Томова Берое Берое направи нов обрат - 79:78 32 секунди преди края. За домакините Ивелина Вранчева отбеляза един наказателен удар, но Мазниченко беше точна от тройката и донесе победата на Нефтохимик 2010. За победителките се отличи Олга Мазниченко с 26 точки и 6 борби. Капитанката Олена Самбурска добави 20 точки, а Мария Желязкова записа 14 точки. За Берое Милена Томова направи "дабъл-дабъл" - 29 точки и 12 борби. Радослава Бъчварова отбеляза 16 точки, а с 14 точки и 6 борби приключи Ла'Кийша Сътън.

Срещи от петия кръг на първата петица на женското баскетболно първенство на България:

Берое (Стара Загора) - Нефтохимик 2010 (Бургас) - 80:81 (20:23, 21:23, 18:14, 21:21)
Монтана 2003 - Хасково 2012 - 84:82 (27:26, 26:21, 15:14, 16:21)