Локо ГО записа нова победа на "Балчик къп"

Отборът на Локомотив Горна (Оряховица) записа втора победа в група Б на турнира по футбол "Балчик къп". "Железничарите" надделяха над Септември Тервел с 2:0.

През първата част отборът на Локомотив бе по-активният и логично създаде головите ситуации. В 8-та минута Симеон Мечев изпълни опасно пряк свободен удар, но топката премина над вратата на Септември. В 26-та минута Атанас Фиданин можеше да открие резултата със силен удар по диагонал, но вратарят на Септември Вълчо Маринов изби топката.

Локомотив поведе в 36-та минута, когато Антоний Балъков се възползва от разбъркване пред вратата на символичните гости и от непосредствена близост вкара за 1:0. В 42-та минута Ерик Почански можеше да удвои преднината на Локомотив, но след удара му топката се отби в напречната греда.

В 48-та минута Димитър Алексиев бе изведен отляво по атаката на Локомотив, навлезе в наказателното поле и с удар по земя удвои преднината на символичните домакини. В 81-та минута Локомотив можеше да вкара нов гол, но вратарят Вълко Маринов успя да избие топката след опасен удар на Милен Савов.
В другата среща от групата Черноморец Балчик победи Ботев Враца с 4:1.

През първото полувреме Черноморец поведе с гол на Ивайло Лазаров във 2-та минута и автогол на Даниел Генов в 30-та минута. Тодор Чаворски се разписа за Ботев в 42-та минута. През втората част Севдалин Стайков в 53-та минута и Беадир Беадиров в 70-та минута оформиха крайния резултат.

След изиграването на първите четири срещи в групата Локомотив и Черноморец са с по 6 точки, а Ботев и Септември са без спечелена точка.