Спърс не се дадоха на Маями

Сан Антонио Спърс изоставаха от Маями след първата четвърт, а Грег Попович за пореден път остана верен на неподражаемия си стил при краткото интервю с Дейвид Олдридж. Запитан какви са впечатленията му от първата част, той отговори така - "Те водят, а ние изоставаме. Защо? Защото вкараха повече точки от нас, а ние бяхме доста зле в защита".

След това обаче нещата се развиха точно по вкуса на Попович, а “шпорите” стигнаха до победата със 119:101, като това бе пети пореден успех за селекцията на легендарния треньор.

ЛаМаркъс Олдридж затвърди отличната си форма и в отсъствието на Тим Дънкан вкара 28 точки при стрелба от игра 10/16 и 8/8 от наказателната линия. Кауай Ленърд му партнираше по най-добрия възможен начин с 23 точки (10/16 за 2 точки и 1/1 от тройката), 9 борби, 4 асистенции, 3 отнети топки и 1 чадър, а Дани Грийн вкара 15 точки.

Всички баскетболисти на Спърс, с изключение на Рей МакКалъм, успяха да реалзират поне по един кош от игра. Тимът от Тексас бе и без Ману Джинобили, Мат Бонър и Кайл Андерсън.

Дуейн Уейд впечатли с 20 точки и 5 асистенции за Маями, Крис Бош вкара 18 точки и овладя 5 борби, но направи и цели 7 грешки, а Бено Удрих се включи с 13 точки за 19 минути от пейката. Хасан Уайтсайд пък разочарова с представянето си и бе дисквалифициран след 25 минути на терена и равносметка от 14 точки, 6 борби и 2 чадъра. Освен това за едва втори път в клубната си история Хийт записаха едва една борба в нападение.

Сан Антонио има на сметката си 44 победи и 8 загуби, докато Хийт са с 29 победи и 24 поражения.