Серията продължава, Уориърс с 42 поред у дома

Абсолютната доминация на Голдън Стейт Уориърс продължава с пълна сила, след като шампиони записаха 42-а поредна домакинска победа, а този път в тяхна жертва се превърна гостуващия тим на Хюстън Рокетс. “Воините” надиграха “ракетите” със 123:110 и така са само на две победи от това да изравнят рекордното постижение на Чикаго Булс за най-много последователни успехи у дома. Рекордът на “биковете” е от 44 победи между 30 март 1995 и 4 април 1996 година.

Треньорът на Уориърс Стив Кър е забъркан директно и в двете впечатляващи поредици - сега като наставник, а преди близо две десетилетия и като играч, тъй като бе част от Булс между 1993 и 1998 година.

Иначе след снощния успех балансът на Голдън Стейт от началото на сезона е още по-респектиращ - 47 победи и само 4 поражения.

Стеф Къри пак бе във вихъра си с 35 точки, 9 асистенции и 5 борби, реализирайки 7 тройки от 16 опита. Харисън Барнс вкара 19 точки, Клей Томпсън и Андрю Богът добавиха по 13, като Богът овладя 11 борби и блокира 6 изстрела, а Марийз Спейтс се включи с 15 точки от пейката.

Джеймс Хардън бе най-добър за Рокетс с 37 точки, 5 борби и 5 асистенции, докато Дуайт Хауърд записа “дабъл-дабъл” с 16 точки и 15 борби.

Загубата бе четвърта за отбора от Тексас в последните шест гостувания на състава на Джей Би Бикърстаф. Активът на Рокетс до момента е 27-27.