Уест Хам отново разплака Ливърпул, този път в 120-ата минута (видео + галерия)

Уест Хам се класира за осминафиналите на ФА Къп след драматична битка с Ливърпул, продължила общо повече от 210 минути. "Чуковете" спечелиха с 2:1 след продължения преиграването на двубоя от 4-ия кръг на турнира, а в герой за лондончани се превърна защитникът Анджело Огбона, който вкара победния гол в последната минута на допълнителното време.

Срещата на "Болейн Граунд" изобилстваше от интересни ситуации, а Ливърпул трябва да съжалява за многото пропуски, най-вече на Кристиан Бентеке, пред вратата на Дарън Рандолф. Юрген Клоп отново водеше "червените", след като претърпя операция от апендикс, и заложи на половин дузина младоци в стартовите 11. Мърсисайдци играха много добре, но за пореден път Уест Хам се оказа непреодолим съперник за тях. По-рано през сезона "чуковете" на два пъти победиха Ливърпул в Премиър лийг, а двубоят за ФА Къп на "Анфийлд" завърши без голове.Уест Хам - Ливърпул 2:1
Противно на очакванията предвид съставите, Ливърпул беше отборът, който доминираше до почивката и създаде по-чистите голови положения. Бентеке можеше да открие резултата след едно центриране от корнер, но Дарън Рандолф спаси удара му. "Чуковете" веднага отговориха с опасна атака, организрана от Димитри Пайе, който подаде на свободния Джоуи О'Брайън. Неговият изстрел рикошира в Лукаш Лейва и срещна десния страничен стълб.

Много добро впечатление с изявите си остави Брад Смит, който сновеше по целия ляв фланг и имаше участие в най-хубавите комбинации на Ливърпул. В 29-ата минута поредният негов пробив завърши с пас към Жоао Тейшейра, но последвалият удар мина встрани от целта. Малко по-късно и гредата спаси "чуковете". Бентеке догони топката до аутлинията и върна към Коутиньо, но бразилецът нямаше шанс да изведе "червените" напред в резултата.Уест Хам - Ливърпул 2:1
В 38-ата минута и Пайе уцели гредата, но Уест Хам успя да поведе в самия край на полувремето. Атаката се разви по левия фланг, а лек рикошет от крака на футболист на Ливърпул направи топката изключително удобна за Микейл Антонио и той от въздуха простреля Симон Миньоле.

Мърсисайдци нямаха намерение да се предават и в 48-ата минута Коутиньо изравни. Бразилецът получи възможност да стреля от фаул и изчака футболистите на Уест Хам от стената да скочат, след което с удар по земята изненада Рандолф. Двубоят продължи да е много динамичен и изпълнен с интересни ситуации. В 58-ата минута Бентеке още веднъж се размина с гола, а Клоп реши да освежи офанзивната линия на тима си в включването на Дивок Ориги и възстановения от контузия Даниел Стъридж. В средата на полувремето травма получи защитникът на домакините Уинстън Рийд и Славен Билич го замени с Джеймс Колинс.Уест Хам - Ливърпул 2:1
В 66-ата минута домакините с право претендираха за дузпа. Тиаго Илори повали в наказателното поле Енер Валенсия, но сигнал от рфера Роджър Ийст не последва. Десетина минути преди края на редовното време Бентеке стреля технично от фаул, но Рандолф внимаваше. В ответната атака пък Миньоле отрази удар на Марк Нобъл. Последното положение преди края на редовното време бе един изстрел на Джордън Айб, който не затрудни Рандолф.

Първото продължение се запомни с нови два пропуска на Кристиан Бентеке. В едната ситуация белгийският национал намери топката от воле, но я прати в аут. Малко след това таранът на Ливърпул излезе сам срещу Дарън Рандолф, но шутира в него. В 102-ата минута Клоп извърши и последната си смяна, пускайки Джеймс Милнър вместо дебютиралия като титуляр Педро Чиривела.Уест Хам - Ливърпул 2:1
Последните 15 минути преминаха в по-бавно темпо, но отново Ливърпул имаше превъзходство. И когато всички чакаха дузпите, Анджело Огбона се извиси след центриране от фаул на Пайе и в добавеното време на продълженията заби гола, който хвърли в екстаз феновете на Уест Хам.

УЕСТ ХАМ - ЛИВЪРПУЛ 2:1 след прод.
1:0 М. Антонио (45)
1:1 Ф. Коутиньо (48)
2:1 А. Огбона (120)