Втородивизионен слабак изхвърли Монако от Купата на Франция (видео)

Предпоследният в класирането в Лига 2 тим на Сошо поднесе сензацията в 1/8-финала за Купата на Франция. "Жълто-сините" надиграха с 2:1 Монако и сложиха край на участието на монегаските в тази надпревара.

Флориан Мартен даде преднина на домакините в 19-ата минута, но Тиемуе Бакайоко изравни в 38-ата минута. Хади Сако пък стана герой за Сошо, като донесе успеха на своя тим в 54-ата минута на срещата.

Междувременно в друг мач от тази вечер Газелек Аячо трудно се справи със Сент-Мало, но все пак стигна до успеха с 2:1 като гост и продължава напред.

Петоразрядният Гранвий победи гостуващия втородивизионен Бург-ен-Брес с 1:0 след продължения и за първи път в клубната си история се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Франция.
Единственото попадение пред 3200 зрители на Стад "Луи Диор" реализира Томи Унтерайнер в 98-ата минута.

Гранвий стана петият отбор от пета дивизия в историята, който се класира в топ 8 на надпреварата.