Борусия (Д) показа класа и съсече Щутгарт по пътя към 1/2-финала (видео)

Борусия (Дортмунд) стана вторият сигурен участник на полуфинал в турнира за Купата на Германия. Тази вечер вестфалци спечелиха с 3:1 в гостуването си на Щутгарт от 1/4-финала на надпреварата и така си гарантираха участие напред. Марко Ройс в 5-ата, Пиер-Емерик Обамеянг в 31-ата и Хенрих Мхитарян в 89-ата минута вкараха за гостите, а за домакините се разписа Лукас Руп в 20-ата минута.

Срещата бе белязана с протест от страна на феновете от Дортмунд, които влязоха на стадиона в 20-ата минута, а пет по-късно започнаха да хвърлят на терена топки за тенис. Така те протестираха срещу високите цени на билетите за тази среща.

Мачът стартира с натиск на Борусия и още в 5-ата минута Обамеянг пусна остър пас успоредно на голлинията, топката стигна до Ройс на далечната греда и той отблизо успя да отбележи за 0:1.

Щутгарт обаче успя да се върне в мача в 20-ата минута, когато защитник блокира удар на Даниел Дидави, но кълбото се озова в краката на Руп, който с удар от границата на наказателното поле направи резултата 1:1.

В 31-ата минута обаче гостите си върнаха преднината в мача. Ройс пусна прекрасен пас на скорост за Обамеянг, който овладя между двама защитници и хладнокръвно реализира за 1:2.

През втората част Борусия даде инициативата на съперника и Щутгарт направи всичко възможно да се върне в мача, но нападателите на домакините така и не намериха пътя към гола. За сметка на това в 89-ата минута гостите организираха отлична контраатака, Обамеянг напредна в наказателното поле и подаде на непокрития Мхитарян, който вкара за крайното 1:3 и окончателно реши спора.