Шампионите на Балканската лига приземиха Левски 2014

Левски 2014 не успя да поднесе втора поредна сензация в Топ 8 на Балканската лига и загуби гостуването си на настоящия шампион в надпреварата Сигал (Прищина) с. Преди седмица “сините” изненадаха другия местен представител КБ Пея и триумфираха далеч от дома, но днес бяха тотално надиграни от косоварите и инкасираха първо поражение в група D от втората фаза на състезанието.

Така след два изиграни мача Левски има 1 победа и 1 загуба, докато Сигал оглавява класирането с пълен актив - 2 победи от 2 мача. Следващият двубой на българите е гостуване на македонския Кожув (Гевгелия) на 23 февруари.

Днес възпитаниците на Мануел Марков не успяха да окажат особено голяма съпротива на скъпата селекция на домакините, които още след една четвърт водеха с 11 точки разлика - 13:24, а до почивката резултатът се бе покачил до 29:44.

Промяна през второто полувреме нямаше и Сигал продължи да диктува темпото за радост на пълните трибуни на “Палати и Ринисъ де Спортеве”. След 30 минути игра изоставането на Левски 2014 бе 45:64, а в крайна сметка младоците загубиха с 23 точки разлика - 66:89.

Станислав Славейков изигра фантастичен мач за Левски 2014, но това не бе достатъчно. Юношата на “сините” завърши като най-резултатен в двубоя с 26 точки. Йордан Минчев вкара 11 точки, а Крум Дойчинов оформи своя “дабъл-дабъл” с 10 точки, 10 борби и 3 асистенции.

Дардан Бериша вкара 23 точки и направи 7 асистенции за победата на Сигал.  Джейсън Уошбърн реализира 15 и овладя 10 борби, Мохамед Абукар, който за кратко игра в Лукойл Академик приключи с 12 точки, а бившият играч на Левски 2014 Станимир Маринов се отчете с 5 точки, 6 асистенции и 3 борбил.

СИГАЛ (ПРИЩИНА) - ЛЕВСКИ 2014 (24:13, 20:16, 20:16, 25:21)

СИГАЛ (ПРИЩИНА): Уили Кемп 10, Станимир Маринов 5, Андрю Уорън 8, Гезим Морина 7, Джейсън Уошбърн 15 (Едмонд Аземи 4, Дардан Бериша 23, Блерим Мазреку 4, Газменд Синани 1, Мохамед Абукар 12)

ЛЕВСКИ 2014: Евгени Хаджирусев 3, Станислав Славейков 26, Йордан Минчев 11, Алекс Симеонов 7, Крум Дойчинов 10 (Милен Захариев 2, Ангел Пейчинов 4, Венцислав Петков 3, Ивко Ивков, Кирил Кирилов)