Първа загуба за Литекс при Любо Пенев

Отборът на Литекс допусна първа загуба в предсезонната си подготовка, след като бе победен с 1:2 от руския Рубин (Казан) в приятелска среща от лагера на отбора в Испания. Възпитаниците на Любослав Пенев изиграха поредния си силен мач на испанска земя, но този път трябваше да се примирят със загубата в Сан Енрике. Преди това "оранжевите" записаха победи над Од Гренланд (2:0), Стрьомгодсет (1:0) и Динамо (Загреб) (3:1) и реми 1:1 с Волеренга. Денис Ткачук и Алишер Джалилов отбелязаха попаденията във вратата на ловчанлии за първото поражение на Литекс на испанска земя. Милчо Ангелов изравни резултата малко преди почивката, но късно попадение на младия Джалилов донесе успеха на Рубин. Литекс имаше реален шанс да стигне до равенство 2:2 в 87-ата минута, но вратарят на руския тим Юрий Нестеренко спаси отбора си от изравнително попадение.

Ткачук откри резултата след 10 минути игра след подаване на Портнягин. Той даде аванс на новия си тим с първия си гол за отбора на Рубин Казан. Ткачук бе привлечен в състава на Валерий Чалий от Зенит в началото на годината и присъствието му в отбора бързо започва да се усеща. До края на първото полувреме обаче Литекс изравни играта и след добри минути за "оранжевите" в 41-ата Милчо Ангелов успя и да възстанови равенството в резултата. Младият нападател се обърна добре в наказателното поле и с диагонален удар преодоля вратаря на руснаците за 1:1.

След почивката руснаците направиха редица промени в състава си и това даде резултат, тъй като те увеличиха темпото на игра и в 71-ата минута стигнаха до гол, който впоследствие се оказа победен. Динияр Биляледтинов показа класа и изведе младия Алишер Джалилов сам срещу вратаря на "оранжевите", за да отбележи той за крайното 2:1 в полза на Рубин.

Състав на Литекс: Евгени Александров, Емил Петров, Антон Недялков, Александър Цветков, Иван Горанов, Петрус Бумал, Кристиян Малинов, Румен Руменов, Густаво Кулма, Георги Минчев, Милчо Ангелов (Александър Конов, Елтън, Красимир Станоев, Рафа Перез, Арсенио Нунеш, Никола Колев, Галин Минков, Тонислав Йорданов, Диого Виана, Васил Шопов)