Монтана излъга Левски с 3:2, след като спаси 5 мачбола от 11:14 в тайбрека (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на Монтана записаха трета поредна и общо 9-а победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Петър Шопов излъгаха и надделяха много трудно като гости над Левски с 3:2 (19:25, 25:19, 19:25, 25:19, 18:16) в дербито на 13-ия кръг, играно тази вечер при закрити врати в зала "Христо Ботев" в столицата.
Левски Боол - Монтана
Така монтанчани са на второ място във временното класиране с 9 победи, 4 загуби и 28 точки, с колкото са и 3-ия Добруджа 07 (Добрич) и 4-ия Пирин (Разлог), но с по 26 точки. Левски остава на предпоследното 9-о място с 2 победи, 11 загуби и 7 точки. В следващия 14-и кръг Монтана е домакин на Арда, а "сините" играят с "вечния" си съперник ЦСКА. Срещите са съответно в петък (12 февруари) от 18,00 часа и в неделя (14 февруари) от 17,00 часа.
Първият гейм започна по-добре за "сините", които поведоха с 8:6 след грешка на Минчо Минчев от гостите. Постепенно Монтана успя да изравни при 9:9 след атака на Иван Латунов и блокада на Мартин Палийски. Левски дръпна отново при 13:11 след две бързи атаки през центъра на Венцислав Рагин. Разликата нарасна до 16:12 след две грешки на монтанчани. Играта продължи точка за точка до 19:15, след което последва атака в аут на Симеон Александров от Монтана - 20:15 и тайм-аут за Петър Шопов. Въпреки това, последва атака на Милан Миланов и контра блок-аут на Боян Йорданов и 22:15. В крайна сметка Левски спокойно взе гейма с 25:19 след атака-пайп на Методи Ананиев и аут на влезлия като резерва за Монтана Костадин Стойков.
Втората част тръгна малко по-добре за Монтана, които поведоха с минималното 8:7 след задържана топка на Методи Ананиев. Последва контра през центъра на Мартин Палийски - 9:7 и прекъсване за Андрей Жеков. Въпреки това, разликата стана 10:7 след технично отиграване на Златко Кьосев. Двата тима продължиха равностойно до 13:10, след което "сините" намалиха до 13:12 след грешки на Минчо Минчев и Кьосев. Независимо от тайм-аута за Петър Шопов, последва технично отиграване на Милан Миланов и 13:13. Все пак второто техническо прекъсване дойде при 16:15 за Монтана след успешна атака на Трифон Лапков. Последваха атака на Ананиев и две мощни контри на Боян Йорданов и 18:16 за Левски. Второто прекъсване за Петър Шопов даде ефект и Монтана обърна до 19:18 след отлични изяви на Лапков, влезлия като резерва Костадин Стойков и Палийски. Преднината на монтанчани нарасна до 23:19 след грешки на Милан Миланов и Боян Йорданов и блокада на Иван Латунов. Монтана без проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:19 след аут на Йорданов и 1:1.
В началото на третия гейм Левски отново стартираха по-добре и дръпнаха с 8:5 до първото техническо прекъсване. Разликата леко нарасна до 10:7 след грешка при мрежата на Мартин Палийски от Монтана. Въпреки усилията на гостите, "сините" запазиха преднината си до 16:13 след атака на Боян Йорданов и ас на младия разпределител Стилян Асенов. Преднината на Левски продължи да расте до 18:14 след силна контра на Йорданов. Резултатът стана 22:16 след атака в аут на влезлия като резерва Теодор Богданов за състава на Монтана и нова контра на Боян Йорданов. "Сините" спечелиха гейма отново с 25:19 и поведоха с 2:1.
Както във втората част, така и в четвъртата Монтана започна по-добре и поведе с 8:5 след атака на Костадин Стойков и контра блок-аут на Трифон Лапков. Последва контраатака-пайп на Златко Кьосев - 9:5 и тайм-аут за Андрей Жеков. Разликата продължа да расте до 13:7 след поредица от грешки в атака на "сините". Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:10 за гостите след нова силна атака на Кьосев. Играта продължи точка за точка до 19:13, след което последва ас тип "чекмедже" на Иван Латунов и 20:13. Волейболистите на Монтана безпроблемно спечелиха гейма с 25:19 след поредна успешна атака на Кьосев и вкараха мача в тайбрек.
Петият решителен гейм тръгна също добре за Монтана, които поведоха с 4:1 след контра през центъра на Теодор Богданов последвана от атака и блокада на Трифон Лапков. "Сините" съумяха да изравнят при 6:6 след две отлични блокади на разпределителя Стилян Асенов. Размяната на полетата пък дойде при минимална преднина за Левски - 8:7 след контра блок-аут на Методи Ананиев. Последва контра на Боян Йорданов - 9:7 и тайм-аут за Петър Шопов. Въпреки това, разликата стана 11:7 след две успешни блокади на Страхил Свиленски. Постепенно Монтана намали до 11:10 след силен ас на Костадин Стойков и аут на Йорданов. Левски стигна до мачбол при 14:11. Монтанчани успяха да стигнат и до 14:14 след две грешки в атаки на Методи Ананиев и Милан Миланов. Двата тима се "захапаха" в резултата до 16:16, след което Монтана измъкна тайбрека с 18:16 след две атаки в аут на Ананиев и Йорданов, а с това и победата с 3:2.
ЛЕВСКИ - МОНТАНА 2:3 (25:19, 19:25, 25:19, 19:25, 16:18)