Неделев пак бележи, а Ботев губи в края (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби напълно незаслужено с 1:3 от Черноморец (Одеса) в предпоследната си контрола в Турция. Точен за "канарчетата" отново бе Тодор Неделев, който се разписа в 9-ата минута. Националът вкара своя втори гол след завръщането си при "жълто-черните". Той се разписа след хубава атака на Кифуети, които бе блокиран преди да шутира, а след него и Балтанов. Топката рикошира и попадна в Неделев, който насочи коженото кълбо в мрежата.

В 31-ата минута Ковалец от фаул удари дясната греда на Галев. До края на първата част липсваха голови положения. На почивката Николай Костов направи три промени, като "канарчетата" започнаха да играят по-добре. Тодор Неделев бе изведен отлично от Нелсън в 57-ата минута сам срещу Безруч, но осмицата вместо да вкара за 2:0 стреля в аут. По-добрата игра на пловдивчани продължи, но груба грешка на Галев в 72-ата минута позволи на украинците да изравнят.

Той сбърка при изнасянето на топката и Муришов изравни. Ботев опита всичко, за да вкара втори гол, но след нови две грешки в защита на "жълто-черните" Матеус вкара две попадения между 88-ата и 90-ата минута и нанесе трета загуба на Ботев.

Костов може да е доволен от видяното срещу 12-ия в Украйна през второто полувреме. Поражението е неприятно за тима му, тъй като не се отразява добре на самочувствието на много млади таланти. Интересното е, че Неделев отново даде аванс на Ботев в началото, както срещу Висла, но след това "канарчетата" загубиха също с 1:3.

Отпадането физически на доста играчи в края е обяснимо за Ботев, тъй като доста от тях прекараха вирус предните дни, което наруши подготовката им. Последната проверка на Ботев в Анталия е на 11-и февруари срещу Рудар (Черна гора).

Досега в предсезонната си подготовка играчите на Николай Костов записаха победа над Поли Тимишоара (4:1), три поражения от Висла Краков (1:3), Нийрегихаза Спартакус (0:2) и Черноморец Одеса (1:3), както и равенство с Ягодина (1:1)

БОТЕВ ПД - ЧЕРНОМОРЕЦ (ОДЕСА) 1:3
1:0 Неделев (9)
1:1 Муришов (72)
1:2 Матеус (88)
1:3 Матеус (89)

Ботев (Пд): Галев (80-Голас), Ощипко (46-Филипов), Старокин (46-Терзиев), Огнянов, Неделев, Гамаков, Юсейн, Христов, Балтанов (57-Васев), Нелсън, Кифуети (46-Милев)
Резерви:(Голас, М. Димитров, Купенов, Васев, Терзиев, Тютюков, Игнатов, Кр. Димитров, Марин, Филипов, Милев)

Черноморец (Одеса): 71. Безруч, 15. Гадрани, 25. Мартиненко, 94. Данченко, 16. Филимонов, 6. Ковалец, 17. Татарков, 23. Азацки, 20. Кученко, 78. Хабленко, 22. Кабаев

Резерви: 69. Борилко, 87. Стефорле, 11. Смирнов, 14. Муришов, 29. Кузнецов, 32. Петико, 26. Пернатский, 21. Переверза, 19. Калитов, 2. Захаранчко