Злато и сребро за Катрин Тасева в Будапеща

Българката Катрин Тасева спечели златен медал на финала на обръч и сребърен на топка на международния турнир по художествена гимнастика "Gracia Fair Cup 2016" в Будапеща (Унгария). Тасева, която е гимнастичка на клуб Левски и на националния отбор, получи оценка 17.300 точки за изпълнението си на топка и 17.700 точки за второто място на топка. Българката се класира на четвърто място на бухалки с оценка 17.200 точки, осма на лента след допусната грешка с 14.750 точки и шеста в многобоя.

Турнирът беше много силен, участие в него взеха 31 гимнастички. Сред тях бяха Мелитина Станюта, Арина Шаропа и Мария Трубач от Беларус, Александра Пискупеску (Румъния), Мария Павлова (Русия), Анастасия Мулмина (Украйна) и Дора Ваш (Унгария).

При девойките имаше повече от 60 грации, а България беше представена от гимнастички от клуб Левски. Теодора Александрова завърши 5-а на бухалки с 15.117 точки и 7-а на топка с 13.850 точки, а Лъчезара Пекова - 5-а на обръч с 14.550 точки и 8-а на въже с 12.150 точки.

Снимка: архив Sportal.bg