Бразилец спечели Открия шампионат на България по шахмат "Мемориал Георги Трингов"

Бразилският гросмайстор Александър Фиър спечели 38-мия Открит шампионат на България по шахмат - Мемориал Георги Трингов, която се проведе в Пловдив. Той зае първото място с резултат 8 т. от 9 т. При връчването на наградата той благодари на организаторите за прекрасните условия за игра и каза, че с удоволствие би се върнал отново в Пловдив.

Втори със 7,5 т. се класира Владислав Неведничи от Румъния.

3-то - 11-то място разделиха състезателите постигнали по 7 точки. Трети по допълнителния турнирен показател се класира Красимир Русев, който е и най-добре представил се български състезател.

Призът за най-добре представила се жена завоюва Адриана Николова с 6,5 т. и 15-то място. Втора, също с 6,5 т., е Габриела Антова (17-то място). Трета е Елица Раева с 6 т. (29-то място).

Наградите за сеньори (над 60 години) спечелиха Срджан Цветкович от Сърбия с 6,5 т., Коста Ангелов с 6 т. и Милан Мрджа от Хърватия с 5,5 т.

Наградата за най-добре представил се юноша до 18 години спечели Михнеа Костачи (Румъния) с 6,5 т. . Втори е Никола Валериев Христов с 6 т. , трети е Георге-Данаиел Скрипсару (Румъния) с 6 т.

При девойките до 18 г. първа е Теодора Инйац (Сърбия) с 6 т., втора е Мария Васова и Виктория Радева с по 5,5 т.

При момчетата до 14 години първи е Мартин Вассилев с 6 т., втори е Давид Гаврилеску от Румъния с 5,5 т., трети Николаос Серпетсидакис от Гърция с 5т.

Надя Тончева е първа при момичетата до 14 години с 5 т., втора е Белослава Кръстева 5 т., а трета Гергана Пейчева с 4,5 т.

С наградата до 12 години си тръгна Валентин Митев с 5 т.

Предметни награди и грамоти от името на кмета на Район Централен г-н Георги Стаменов връчиха секретаря на район Централен на Община Пловдив - г-н Емил Саралийски и г-жа Димитринка Илиева (ст. Експерт ОКСМД) на Валентин Митев, Димо Терзиев и Момчил Петков - момчета до 12 години, Надя Тончева, Белослава Кръстева и Патрицие Найманова - момчита до 12 години, Атанас Кулев, Борислав Минков, Есат Рамаданов - момчета до 10 години, Петя Караиванова, Диляна Иванова и Виктория Стрендева - момичета до 10 години, Симеон Тодев, Светлен Иванов и Винсент Азманов - момчета до 8 години и Габриела Зънгарова - момичета до 8 години.

снимка: plovdiv.bg