100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Гол-шедьовър спаси Реал от голям провал (видео)

С брилянтен гол на Лука Модрич в 85-ата минута Реал Мадрид спечели гостуването си на Гранада в 23-ия кръг на Примера. Отборът на Зинедин Зидан се наложи с 2:1, но не убеди с представянето си. Карим Бензема вкара първия гол за кралския клуб в 30-ата минута, но резервата Юсеф Ел Араби изравни след почивката, когато домакините по нищо не отстъпваха на "лос меренгес" и могат да съжаляват, че не удържаха равенството.

Победата отново доближи Реал на точка от Атлетико Мадрид и на 4 от лидера Барселона, а Гранада остана в зоната на изпадащите. Бензема вече има 19 попадения и се изравни с Кристиано Роналдо. Водач при стрелците в Примера е Луис Суарес с 20 гола.
Домакините бяха загубили три от последните си 4 мача и заемаха предпоследното 19-о място в таблицата. Те бяха и тимът с втората на слаба защита в първенството. Наставникът Хосе Рамон Сандовал избра доста офанзивна единайсеторка, като в предни позиции играеше Давид Барал, а по фланговете му помагаха Адалберто Пеняранда и Айзък Съксес.

Зинедин Зидан заложи на същия състав, който разгроми с 6:0 Еспаньол преди седмица. В атаката действаха Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Хамес Родригес, а зад тях бе триото Тони Кроос, Лука Модрич и Иско. Като десен бек Даниел Карвахал отново бе предпочетен пред Данило.
Реал спечели всичките си пет последни мача с Гранада, като в четири от тях не допусна гол. При предишното си гостуване на "Лос Карменес" мадридчани се наложиха с 4:0, а след това вкараха цели 9 попадения на "Сантиаго Бернабеу". Гранада обаче успя да затрудни именития си съперник в първия им двубой през настоящата кампания и загуби само с 0:1 в Мадрид.

Домакините изиграха много силно първо полувреме и определено не заслужаваха да са догонващи след края му. Реал стартира с активни действия по флангове, и най-вече отдясно, където Карвахал постоянно тормозеше бранителите на Гранада с включванията си. В 8-ата минута негов пас намери Бензема, но французинът прати топката в аут. Малко след това гол на Адалберто Пеняранда беше отменен заради засада и това разгневи публиката на "Лос Карменес".
След четвърт час игра Кристиано Роналдо отправи първия си изстрел към вратата на Хесус Фернандес, но той бе неточен. Домакините отговориха с коварен удар на Айзък Съксес, който едва не изненада Кейлор Навас. В 24-ата минута прекрасна намеса на Давид Ломбан предотврати сигурен гол, избивайки центриране, което със сигурност щеше да бъде засечено от Кристиано.

В 30-ата минута Реал поведе. В основата на гола беше Карвахал, който напредна необезпокояван и поднесе топката на Карим Бензема, а за французина остана най-лесното. Гостите намалиха оборотите до края на полувремето и можеха да бъдат наказани след един хубав рейд на Мигел Лопес, последван обаче от неточен изстрел на Рубен Рочина.
След почивката Гранада продължи да намира свободни пространства за бързите си атаки и работата за Кейлор Навас не беше никак малко. Неговият колега Хесус Фернандес също показа класа, спасявайки далечен удар на Лука Модрич.

Бързоногият Ел Араби се появи на терена в 59-ата минута и секунди по-късно вече беше в прегръдките на съотборниците си. Мароканецът получи топката от Рочина и с малко късмет успя да я прокара под Кейлор Навас. Зидан веднага реагира и пусна Хесе Родригес на мястото на Хамес, но в атаките на "белите" нямаше никаква острота.
В 72-ата минута още един гол на Гранада беше отменен, но домакините ставаха все по-напористи и показаха кураж да преследват пълния обрат. Нещата не вървяха никак добре за Реал, но пет минути преди последния съдийски сигнал Лука Модрич влезе в ролята на спасител за мадридския гранд. Хърватинът получи топката от сънародника си Лука Модрич и с бомбен удар под гредата донесе така важната победа на "белия балет".