Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Модена грабна отново Купата на Италия след 3:0 над Тренто (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Модена Волей (Модена) грабна за втори пореден път Купата на Италия. Възпитаниците на треньора Анджело Лоренцети надиграха категорично водения от българския треньор Радостин Стойчев Диатек (Тренто), където играе и разпределителя на националния ни отбор Георги Братоев, с 3:0 (25:19, 25:22, 25:13) в големия финал на турнира, игран тази вечер в пълната с близо 9500 зрители зала "Медиоланум Форум ди Асаджо" в Милано.

По този начин отборът на Модена защити трофея си от миналата година и спечели за рекорден 12-ти път Купата на страната. През 2015 година Модена би на финала отново Тренто, но с 3:1. Така "жълтите" се класираха минимум за евротурнира за Купата на CEV. Това също така бе 4-и пореден финал между двата тима за последните 13 месеца, като Тренто успя да спечели единствено шампионската титла на Италия. От друга страна това беше втори пореден и общо трети загубен финал за Купата на Италия за трентинци.

Първият гейм на срещата започна малко по-добре за трентинци, които поведоха с 5:2 след сервис в аут на френската звезда на Модена Ървин Нгапет, грешка в атака на бразилския център Лукаш Сааткамп и силен ас на словенския национал Тине Урнаут. Модена веднага обърнаха до 7:5 в своя полза след мощна атака на сръбския посрещач Неманя Петрич и ас на Сааткамп последван от отлична блокада и контра на Лука Ветори. Играта продължи точка за точка до 10:8, след което последва контра блок-аут от втора линия на Ветори и 11:8. Техническата пауза дойде при 12:9 за "жълтите" след много бърза атака през центъра на Сааткамп. Разликата стана 13:9 след фантастичен единичен блок на Нгапет срещу Урнаут. Преднината на Модена нарасна до 15:10 след атака в аут на гръцкия диагонал на Тренто Митар Джурич. За пореден път двата тима продължиха равностойно до 18:13 след невероятно пускане на бразилския разпределител на Модена Бруно Резенде. При резултат 19:14 Радо Стойчев поиска тайм-аут, но веднага след това последва успешна блокада на Сааткамп и 20:14. Момчетата на треньора Анджело Лоренцети задържаха предимството си до 22:16 след нова атака на Ветори, след което спокойно взеха гейма с 25:19 след грешка от сервис на влезлия за изпълнение на начален удар български разпределител на Тренто Георги Братоев.

Втората част тръгна равностойно до 5:5, след което Модена дръпна със 7:5 след ас на Бруно Резенде и силна атака на Ървин Нгапет. Постепенно Тренто стигна до равенство при 9:9 след технично отиграване на Тине Урнаут и контра блок-аут на Митар Джурич. Техническото прекъсване дойде при минимална преднина за трентинци - 12:11 след мощна атака на капитана им Филипо Ланца. Играта отново продължи точка за точка до 14:14, след което Модена поведе с 15:14 след технична контра на Неманя Петрич. Разликата нарасна до 18:15 след блокада на Лука Ветори и грешка при мрежата на Урнаут, което накара Радо Стойчев да поиска тайм-аут. Въпреки това, Модена запази преднината си до 22:18 след мощен блок-аут на Ветори. Независимо от усилията на Тренто, Модена затвори гейма в своя полза при 25:22 и поведе с 2:0.

В началото на третия гейм Модена бързо поведе с 2:0 след грешка на Тине Урнаут и силна контра на Ървин Нгапет. Разликата стана 4:1 след фантастично отиграване на Лука Ветори. Въпреки прекъсването за Радо Стойчев, последва ас на Нгапет и 5:1. Преднината на Модена нарасна до 7:2 след мощен ас на Лукаш Сааткамп. Лидерите в Суперлигата задържаха предимството си до 12:8 след поредна успешна атака на Нгапет. Резултатът стана 17:9 след нова атака на Нгапет, мощен ас на Сааткамп и грешка на влезлия като резерва за Тренто Олег Антонов. Разликата набъбна до 20:10 след поредна атака на Ветори и страхотен блокна Матео Пиано. В крайна сметка Модена спечели гейма разгромното с 25:13 след нова успешна атака на Ветори, а с това мача с 3:0 и Купата на Италия.

Най-резултатен за Модена стана Лука Ветори с 19 точки (2 блока и 63% ефективност в атака) и напълно закономерно бе избран за най-полезен играч (MVP) на мача. Ървин Нгапет пък добави 16 точки (1 блок, 1 ас, 78% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане) за победата. От друга страна Митар Джурич завърши с едва 11 точки (1 блок и 43% ефективност в атака) за трентинци, а Георги Братоев се появи единствено в края на първия гейм на сервис.

DHL (МОДЕНА) - ДИАТЕК (ТРЕНТО) 3:0 (25:19, 25:22, 25:13)
МОДЕНА: Бруно Резенде 2, Лука Ветори 19, Ървин Нгапет 16, Неманя Петрич 2, Лукаш Сааткамп 11, Матео Пиано 2 - Салваторе Росини-либеро (Милош Никич)
Старши-треньор: Анджело Лоренцети
ТРЕНТО: Симоне Джианели 1, Митар Джурич 11, Филипо Ланца 6, Тине Урнаут 8, Себастиан Соле 4, Симон Ван Де Вуурде 6 - Масимо Колачи-либеро (ГЕОРГИ БРАТОЕВ, Карло Ди Анджелис, Олег Антонов)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.