Положението на Хофенхайм става притеснително (видео)

Хофенхайм допусна десета загуба в Бундеслигата и продължава да се намира в зоната на изпадащите. Този път отборът на Хууб Стевенс отстъпи у дома с 0:2 от Дармщат 98, като отново разочарова с представянето си. Головете за новаците реализираха двамата централни защитници Айтач Сулу и Слободан Райкович.

Капитанът Сулу се възполза от грешка на вратаря Оливер Бауман в 33-ата минута и заби петото си попадение от началото на сезона, с което е най-резултатният от всички в Бундеслигата на своя пост. Райкович, който асистира за първия гол, реализира отблизо за 2:0 в 85-ата минута. За това неволно помогна и главният рефер Кристиан Дингерт, който с тялото си спря опита на домакините за атака. Още в самото начало пък Райкович удари и греда.

Най-добрите възможности за Хофе пропусна Андрей Крамарич, а веднъж негов гол правилно не беше зачетен заради засада. Тимът от Зинсхайм е на 7 точки от директното спасение и на 5 точки от 16-ото място, което праща на бараж.

Победата пък е много важна за Дармщат 98, тъй като отдалечи отбора на 5 пункта от опасната зона.