Сент Етиен разби Бордо като гост

Отборът на Сент Етиен постигна убедителна победа при визитата си на Бордо в мач от 25-ия кръг на Лига 1 и записа успех с 4:1. "Зелените" поведоха с два гола още до седмата минута, след като Венсан Пажо и новото попълнение Осама Танан бяха точни. В десетата минута Седрик Ямбере върна едно попадение за домакините, а в самия край на първата част Александър Тофт Сьодерлунд пропусна дузпа за гостите. В средата на втората част обаче норвежецът се реваншира и вкара трети гол за Сент Етиен. Крайното 4:1 в полза на гостите бе оформено от Нолан Ру в 75-ата минута. В края на мача резервата Шейх Диабате остави Бордо с човек по-малко, но така или иначе изходът от двубоя вече бе решен.

С успеха си днес Сент Етиен събра 39 точки и се изравни с Ница на третата позиция в класирането. Бордо пък записа второ поредно тежко поражение след загубата с 0:3 от Лион преди няколко дни. Жирондинците заемат 11-о място с 33 точки.