Милан отново посегна към палячовския костюм

Отборът на Милан се върна на пътя на несполуките, завършвайки 1:1 с Удинезе на "Сан Сиро". Футболистите на Синиша Михайлович имаха шанс да скъсят дистанцията до другите претенденти за третото място - Фиорентина и Интер, които загубиха по две точки срещу Болоня и Верона. "Росонерите" обаче не се възползваха и също завъртяха един геройски хикс.

С отлични изяви в срещата бе вратарят Джанлуиджи Донарума, сравняван всеки път със своя именит адаш от Ювентус Буфон. Михайлович отново заложи на 4-4-2, като и този път атаката на Дявола бе водена от Карлос Бака и Мбайе Нианг, който записва най-силните си дни в Милано.

Гостите от Удине, които кретат във втората половина на таблицата, откриха резултата в 17-ата минута. Бившият бранител на домакините Пабло Армеро се оказа на точното място на границата на вратарското поле и след серия от удари към Донарума успя да прати топката в мрежата - 1:0. Играчите на Милан тръгнаха да връщат гола, но това не стана никак лесно. Към края на полувремето попадение на Бака бе отменено правилно заради засада.

След почивката "фриуланите" бяха близо до 2:0, но Донарума спаси удар на Ридер Матос. Веднага след това "червено-черните" развиха взривна контра акция, завършена с голов шут от Нианг - 1:1. Бака намери френския стрелец и той отляво порази рамката на Орестис Карнезис. Междувременно в игра за Милан се бе появил Марио Балотели, за когото през седмицата легендата Алесандро Костакурта каза, че не би влязъл дори в съблекалнята на Милан на Ариго Саки. В 75-ата и 77-ата минута Бало можеше да зарадва трибуните, но не го стори. До края 18-кратните шампиони наложиха силен натиск, но късметът покри Карнезис и хората пред него.