Турнирът на Шестте нации започна с победи на Франция и Англия

Във вчерашния ден започна седемнайстото издание на едно от най-зрелищните състезания в света на ръгбито - Турнирът на Шестте нации, който е неофициално европейско първенство.

В първата среща в събота следобед Франция успя да грабне трудно победата над Италия с 23 на 21. Гостите започнаха силно и дадоха заявка за добро представяне, като на почивката изоставаха едва с две точки (10:8) на "Стад дьо Франс", но в крайна сметка загубиха от домакините.

Във втората среща Англия успя да вземе победата в гостуването си на Шотландия с 15:9, като на почивката гостите водеха с една точка (6:7). Всички точки за домакините отбеляза Грег Лейдлоу след шутове, докато за Англия точки донесоха Оуен Фарел, Джак Ноуел и Джордж Круис.

В последната среща от първия кръг на надпреварата носителят на трофея от последните две издания на надпреварата - Ирландия посреща шампиона от 2012-а и 2013-а Уелс в най-интересния сблъсък от първия кръг. Срещите от втория кръг са през следващата седмица, когато Франция посреща Ирландия, Уелс домакинства на Шотландия, а Италия посреща Англия.