Два хубави гола и равенство между Спортинг и Ла Коруня (видео)

Отборите на Спортинг Хихон и Депортиво Ла Коруня не се победиха в срещата помежду си от 23-ия кръг в Примера дивисион. Съперниците си вкараха два красиви гола за равенството 1:1, което не бе най-желаният резултат за никой от тях.

Спортинг пръв взе преднина в мача в 32-ата минута, когато Джони Родригес опита далечен удар, топката тупна коварно и се озова във вратата за 1:0. По-малко от десет минути след това обаче Ла Коруня се върна в мача, като Лукас Перес проби на скорост до аутлинията и върна за Луис Алберто, който с бомбен удар не остави шансове на вратаря за 1:1.

Така Ла Коруня записа четвърто поредно равенство на сметката си и общо 7-ми мач без победа, което би трябвало вече да притеснява спортно-терническия щаб на тима. Все пак отборът се намира на 9-ото място с 31 точки. Спортинг пък събра актив от 22 точки, но остава опасно близо до зоната на изпадащите на 15-ото място, като има само точка повече от 18-ия Лас Палмас.