Oчаквайте в 19:00: Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България

Дженоа и Лацио с първо равенство от пет години насам (видео)

Отборите на Дженоа и Лацио не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 24-ия кръг в Серия "А". Мачът на "Луиджи Ферарис" завърши при скучното 0:0. Любопитен факт е, че това е първо реми между тези два отбора от 2011 година насам.

През първата част Лацио стигна до по-интересните положения. Още в 5-ата минута Марко Пароло отправи опасен далечен удар, който с мъка бе спасен от Матия Перин. След това в 18-ата минута Стефано Маури стреля с глава и топката се отби от гредата.

През второто полувреме Дженоа също създаде първата си реална опасност, като в 63-ата минута Сусо стреля с глава, но Федерико Маркети спаси. Балде Кейта пък имаше нелош шанс за Лацио в 73-ата минута, когато нахлу в наказателното поле, но стреля прекалено слабо и в ръцете на вратаря.

В крайна сметка двата тима спечелиха по една точка, като Дженоа събра актив от 25 и излезе на 15-ото място в класирането. Лацио пък е с 33 точки на 8-ата позиция.