Божинов бележи със страхотна задна ножица за победа на Партизан (видео)

Българският нападател на Партизан Валери Божинов изигра цял мач и отбеляза гол за победата на своя тим с 2:1 над Шахтьор (Солигорск) в контрола играна в Никозия. Той се разписа в 21-ата минута на срещата, като попадението му бе доста красиво със задна ножица. Другият българин в състава на "гробарите" Иван Бандаловски също записа пълни 90 минути за своя тим.

Любопитен факт е, че Бандата бе използван на две позиции в срещата. През първото полувреме той игра на любимия си пост на десния бек, а през втората част бе преместен в центъра на защитата. Както е известно, в няколко мача през сезона той бе използван като централен защитник и явно наставникът на Партизан иска той да бъде добре подготвен, ако се наложи отново да играе на този пост.

За Божинов пък това е втори гол от началото на подготовката на "гробарите", като той показва отлична форма и по всичко личи, че през втората половина на сезона ще бъде основен избор в предни позиции, освен ако не бъде продаден в Китай.

Българите се отличиха и с още нещо в мача, като станаха причина за прекратяването му две минути преди края. Тогава Иван Бандаловски влезе в схватка с играч на Шахтьор, а веднага на помощ дойде Валери Божинов, като малко след това реферът реши да сложи точка на спора и даде край на срещата.