Десетима от Саутхамптън измъкнаха трите точки от Уест Хам (видео)

Саутхамптън победи с 1:0 Уест Хам на "Сейн Мери", с което записа пети пореден мач без загуба и без допуснат гол в Премиър лийг. Мая Йошида вкара единствения гол още в деветата минута, а "светците" трябваше през по-голямата част от второто полувреме да играят с човек по-малко, тъй като Виктор Уаняма получи червен картон в 54-ата минута. Въпреки това селекцията на Роналд Куман удържа аванса си до края.

В деветата минута Мане и Уаняма комбинираха добре по десния фланг след корнер пред вратата на "чуковете", след което кениецът пусна топката успоредно на голлинията, Йошида успя да се промъкне между двама бранители и простреля Адриан дел Кастийо. До края на първата част не се случи почти нищо интересно, като гостите владееха повече топката, но така и не успяваха да стигнат до чисти голови възможности.

В 54-ата минута "светците" останаха в намален състав. Уаняма изгуби от Пайе в центъра на терена, след което влезе много бурно в гръб на французина. Не се получи особен контакт между краката на двамата, но Марк Калтънбърг реши да покаже директен червен картон на кениеца заради агресивния му подход в тази ситуация. Това бе трети червен картон за Уаняма от началото на сезона.

1/4 час преди края Емануел Еменике пропусна да дебютира с гол за "чуковете", след като засече с глава центриране на Валенсия, но не бе достатъчно точен. Чарли Остин пък пропиля добра възможност за Саутхамптън.

"Светците" запазиха аванса си до края, благодарение на което се изкачиха на седмо място във временното класиране с актив от 37 точки. Уест Хам има две повече, което отрежда шестата позиция на "чуковете".