Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Ботев (Луковит) с 3-а поредна победа във Висшата лига

Волейболистите на Ботев (Луковит) записаха страхотна 3-а поредна победа при домакинството си на Черно море БАСК (Варна) в среща от 12-ия кръг на Висшата лига. Ботев не даде нито гейм на борещия се за промоция тим на Черно море и спечели с категоричното 3:0 (28:26, 25:19, 25:14) за радост на верните си привърженици. Най-оспорван бе първият гейм, но след това мачът се превърна в истински рецитал на домакините.

Серия от пет поредни загуби прекъсна отборът на Академик (Благоевград), след като се наложи у дома над Град (Белоградчик) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:23). Да подкрепят играчите на Николай Алексиев в залата на Югозападния университет бяха дошли и състезателите от баскетболния тим на Академик.

В последния мач от днешната програма Изгрев постигна втората си победа от началото на сезона и първа в игрална обстановка, след като единственият успех до преди това бе служебно спечеления мач срещу Локомотив 1926 (Пловдив). Играчите на Изгрев показаха страхотен характер, за да надделеят като гости на Звездец (Горна Малина) с драматичното, но сладко 3:2 (31:29, 21:25, 25:23, 23:25, 15:11).

Във временното класиране лидер с 11 победи от 11 мача и актив от 30 точки е Славия. Черно море остава на втора позиция с 9 победи и 28 точки. Ботев (Луковит) е само на точка зад варненци.