Райо подчини Лас Палмас на Валерон

Отборът на Райо Валекано надигра с 2:0 Лас Палмас в среща от 23-ия кръг на Ла лига, играна на "Вайекас". Мику (3) и Бебе (73) отбелязаха за кастилския тим. За гостите от Канарските острови час игра записа легендата Хуан Карлос Валерон. С победата Райо се измъкна от зоната на изпадащите, а съставът на Кике Сетиен остана на 18-а позиция.

Срещата започна с ранен гол на Мику. В третата минута венецуелският нападател добави в мрежата, след като Хави Варас не се намеси добре след шут на Бебе. Веднага след попадението канарският тим можеше да изравни, но Хуан Карлос изби след далечен изстрел на Давид Симон. В 14-ата Хозабед Санчес удари греда, след като отне от Хуан Карлос Валерон и се опита да изненада вратаря с удар от центъра. Гостите от "Гран Канария" създадоха опасности до края на полувремето, но гол не падна.

В 57-ата Хозабед имаше нов шанс да се разпише, ала стреля с глава извън целта. Десет минути по-късно Хуан Карлос протегна спасителна ръка, за да отрази удара на Вилиан Жозе. В 73-ата "пчеличките" на Пако Хемес удвоиха резултата след хубава комбинативна атака. Хозабед центрира, Мику игра с пета, а Бебе прехвърли вратаря - 2:0.

Снимка: "Марка"