Балкан не се затрудни срещу пловдивския Академик

Отборът на Балкан (Ботевград) записа напълно очаквана победа в двубоя си от XVIII кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 80:61.

Брендън Фортънбъри вкара 17 точки за „зелените”, Мартин Дурчев добави 15 точки, Николай Върбанов и Васил Александров  приключиха съответно с по 12 и 11 точки.

Ботевградчани демонстрираха класа още от първия съдийски сигнал, като не оставиха и капка съмнение, че са далеч по-класния от двата състава. След десет минути игра Балкан водеше с 26:16, а пред втория период гостите намалиха темпото, но въпреки това, ситуацията на терена не се промени особено и почивката дойде при 42:33 в полза на гостите от Ботевград.

Третият период премина равностойно, като след 30 минути игра Балкан увеличи съвсем леко преднината си – 60:49, а в заключителната четвърт ботевградчани сложиха точка на спора, като разликата бързо скочи до 16-17 точки, което пречупи домакините и последния съдийски сигнал прозвуча при 80:61 в полза на Балкан.

Академик Бултекс 99 – Балкан 61:80 (16:26; 17:16; 16:18; 12:20)

Академик Бултекс 99: Голубович, Белфийлд 14, Трайков 16, Бачев, Йовович 17 (Дафинов 6, Ставрев 5, Михайлов 3)

Балкан: Фортънбъри 17, Върбанов 12, Александров 11, Дурчев 15, Петков 9 (Цветкович 2, Маринов 10, Н.Маринов 4)