Левски 2014 се разправи с Ямбол след силна трета част (галерия)

Отборът на Левски 2014 се поздрави с победа в двубоя си от програмата на XVIII кръг в Националната Баскеболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол с 90:75.

Алекс Симеонов се отличи с „дабъл-дабъл”за победителите – 18 точки и 11 борби, Ивко Ивков също записа двойни показатели – 14 точки и 10 борби, а Станислав Славейков приключи със 17 точки.

Милян Бочка вкара 24 точки за гостите, а Евгени Иванов и Денис Агре добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Левски 2014 - Ямбол

Срещата започна с размяна на успешни атаки и към двата коша и след три минути игра резултатът бе равен – 6:6. Последваха силни минути за гостите от Ямбол, които използваха по-добре шансовете си и поведоха с 18:9, но до края на частта триото Петков-Славейков-Симеонов върнаха столичани близко до съперника – 17:24.

Левски 2014 стигна до пълен обрат в началото на втората част – 22:21 след кош на Ивков, но след това домакините отново се пропукаха, а Бочка и Агре използваха тази възможност и на почивката Ямбол отново бе със седем точки напред – 42:35.

Баскетболистите на Левски 2014 се върнаха на терена преобразени за началото на второто полувреме и само за шест минути реализираха серия от 23:1, с която домакините се откъснаха напред с 68:54 след 30 минути игра.

В заключителните десет минути на терена не се случи почти нищо интересно, като столичани защитаваха умело комфортната си преднина и спокойно изчакаха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 90:75 в полза на Левски 2014.