Без Клоп Ливърпул се издъни срещу предпоследния, въпреки че водеше с два гола (видео)

Без своя мениджър Югрен Клоп, който днес бе опериран заради възпален апендикс, Ливърпул постигна изненадващо равенство - 2:2, със Съндърланд у дома. Домакините, които бяха водени от асистента на германеца - Желко Бувач, поведоха с 2:0 след голове на Роберто Фирмино (59') и Адам Лалана (70'). Това обаче се оказа недостатъчно! Адам Джонсън намали в 82-ата минута, а гостите стигнаха до точката минута преди края чрез Джърмейн Дефоу.

През първата част Ливърпул очаквано атакуваше повече, но така и не успяваше да стига до много чисти положения пред вратата на Вито Маноне. Гостите се защитаваха много организирано и изобщо не поглеждаха в предни позиции. Адам Лалана бе най-активен в състава на мърсисайдци, а най-добрите положения изпусна Алберто Морено. Първият път негов опасен удар бе спасен от Маноне, а в края на първата част испанецът не намери с глава отблизо вратата. Роберто Фирмино веднъж стреля опасно от над 20 метра, но топката премина над вратата. В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство, въпреки че Ливърпул владееше топката в 81% от игровото време през първата част.

Неприятните новини за "червените" отново бяха свързани с контузии, тъй като Деян Ловрен и Джо Алън бяха заменени принудително.

В 59-ата минута Фирмино успокои "Анфийлд", след като засече с глава много добро центриране на Милнър - 1:0. В следващите минути Айб и Лалана пропуснаха чудесни възможности да удвоят.

В 67-ата минута Патрик ван Аанхолт пропиля първото положение за Съндърланд. Холандският защитник бе изпуснат от отбраната на Ливърпул и реши да стреля сам, но не уцели вратата на Миньоле. Три минути след това Ливърпул вече водеше с 2:0. Фирмино отне от Били Джоунс и сервира топката за Лалана, който не пропусна на празна врата.

В 77-ата минута немалка чат от феновете на Ливърпул освободиха местата си и напуснаха "Анфийлд" в знак на протест срещу решението на собствениците да увеличат цените на билетите през следващия сезон.

Осем минути преди края Адам Джонсън изпълни много прецизно пряк свободен удар, с което намали резултата. Миньоле докосна топката, но позволи тя да мине под ръката му. В 89-ата минута Съндърланд се добра до точката. Хазри намери хитро Дефоу в наказателното поле, нападателят се обърна добре в присъствието на тромавия Сако и простреля Миньоле за крайното 2:2.

Ливърпул е на осмо място с 35 точки, докато "черните котки" са предпоследни с едва 20 пункта.